SETKÁVÁNÍ S BRAŇEM

Přednášky: pátek 2. února a 15. března 2024.
ZAČÁTEK v 19.30.

Semináře: sobota 20. dubna a 18. května 2024.
ZAČÁTEK v 9 hodin.

kontakt: 608 259 572

Setkáme se ve cvičebně Školy pohody
Přednáší MUDr. Branislav Súkeník

Fit studio SK Baník Ratíškovice a oddíl sportovní gymnastiky 2022

Pilates
Cvičitelka: Anna Gajdíková
Kde: Spolkový dům
Kdy: každou středu: v červnu 18.30 - 19.30, pak celé léto 19 - 20

Je vysoce efektivní systém cvičení, které se provádí pomalu. Díky Pilates zlepšíte držení těla, posílíte a zpevníte hlavně střed těla, což je výbornou prevencí bolestí zad. Každý cvik zapojí celé tělo. Cvičení je šetrné, protože pohyby při něm jsou velice klidné a kontrolované, intenzitu a tempo cvičení si určujete sami.

Kondiční cvičení
Cvičitelka: Anna Gajdíková
Kde: tělocvična ZŠ
Kdy: ve čtvrtek od 19 do 20 hodin

Kombinace aerobní aktivity a efektivního funkčního cvičení, které se věnuje tělu jako celku. Mix cviků - pilates, step aerobik, posilování s vlastní váhou těla, využití overballů a malých činek. Vše zakončeno strečinkem a relaxací.

Jóga s overballem
Cvičitelka: Liběna Lisá
Kde: tělocvična ZŠ (družina)
Kdy: v pondělí od 18.30 do 19.30 hodin

Pomalé cvičení při hudbě, které vychází z jógových pozic, s podporou gumového míče overballu. Overball díky své variabilitě a svému uzpůsobení k balančním cvikům pomáhá posílit především svaly, na které při běžném cvičení nedojde. Při posilování nás nutí držet rovnováhu a zpevnit střed těla. Cvičení je přitom velmi bezpečné, není příliš fyzicky náročné a nezatěžuje klouby. Cvičí se v družině v prostorách tělocvičny.

Cvičení na gymballu s overballem
Cvičitelka: Jitka Pribišová
Kde: cvičebna Školy pohody (nad knihovnou)
Kdy: v pondělí od 18 do 19 hodin
Rytmické cvičení využívající velký míč a malý míč k posílení i protažení všech svalových skupin celého těla, v různých pozicích a alternativách využití míčů, zakončeno strečinkem. Z důvodu omezené kapacity cvičebny je potřeba hlásit účast předem. Velké i malé míče jsou k dispozici

Tchi-kung
Cvičitelka: Libuše Foltýnová
Kde: cvičebna Školy pohody (nad knihovnou)
Kdy: v úterý od 19.00 do 20.15

Čchi-kung = práce s energií, čínské zdravotní cvičení. Zahrnuje pohyby, postoje a práci s Myslí. Zlepšuje tělesné a duševní zdraví, harmonizuje a zvyšuje energii ve Vašem těle. Zlepšuje schopnost vyrovnat se se stresem, zklidňuje Mysl. Tai-čchi, nejjemnější druh čínského bojového umění. Zahřívací a protahovací čchi-kung, učení sekvencí sestavy 24 forem. Cvičení jsou vhodná pro všechny věkové kategorie.

Cvičení na gymballua
Cvičitelka: Jitka Pribišová
Kde: cvičebna Školy pohody (nad knihovnou)
Kdy: v pátek, od 18 do 19 hodin

Tak jako v pondělí, cvičení rytmické na posílení a protažení všech svalových skupin celého těla. Závěrečný strečink na zklidnění mysli a protažení všech posilovaných svalů.

Meditace pro každého
Cvičitelka: Ludmila Kouřilová
Kde: cvičebna Školy pohody
Kdy: termíny najdete na Facebooku Jitka Pribišová, případně na dveřích učebny

Mentální zklidnění a uvolnění mysli i těla. Slouží k regeneraci, pochopení a zpracování emocí, sebepoznání a celkové harmonii. Součástí může být i diagnostika a osobní doporučení. Řízená meditace, zaměřená vždy na určité téma s využitím zvýšené energetiky kolektivu. Termíny najdete na FB (Jitka Pribišová), případně na dveřích cvičebny.

Podrobnosti najdete v přiloženém souboru.

Těšíme se na Vás.
Přejeme příjemné a pohodové dny.

Takto se snažíme.

Podívejte se také na Facebook Gymnastiky Ratíškovice
catalpa